Гоголів

Давно колись, ще у радянські часи, до мене дійшли якісь чутки, що був на Броварщині великий український поет, якого в революцію вбили більшовики. І це все. Повне замовчування сім десятків років. Його ім’я не згадував жоден енциклопедичний словник у радянські часи. Його ім’я не згадували і російські джерела. Для Росії Григорій Чупринка і сьогодні ніхто. Його не називали навіть «українським буржуазним націоналістом», бо цим поняттям нагороджували тих, хто служив радянській владі з якихось причин, але не зрікся свого українства. Григорій Чупринка був ворогом радянської влади і ніколи не співпрацював з нею. 
В словнику Кубійовича (який видавала українська діаспора) записано: «Чупринка – поет, вояк, борець за самостійність України. Співробітник «Української хати». В 1917 р - козак в полку ім.. Хмельницького». Саме Чупринка відкрив довгий список українських поетів і письменників, які були знищенні більшовиками. 
Чупринка походить з древнього українського роду, який зустрічається ще в реєстрі 1649 р. Ще 1638 р Чупринка був сотником унашого земляка гетьмана Остряниці. Разом з іншими він був спалений живцем у Варшаві. Нещасливий рід. І той сотник боровся за волю України. Далекі предки поета були козаками с. Бобрика. А вже 1766 р у Гоголеві був двір козака Івана Чупринки (40р) і його братів Осипа (36 р) і Семена (30 р). У Івана був син Федір (7 р) і дочки Марфа, Марина, Параска. У Семена теж був син Федір (10 р).
За метричною книгою церкви Різдва Богородиці м. Гоголів Григорій Чупринка народився 16 листопада( 9 грудня) 1879 р. 17 листопада його хрестив священик Семен Русанович. Хрещені батьки – «воспреємніки» - волосний писар Григорій Глухенький і дружина Григорія Осьмака. Батько поета був круглою сиротою... (більше інформації у книзі «Про золоту очеретину», щоб її придбати, дзвоніть, пишіть!)